Ersağ - TURUNÇ BİTKİSİNİ TANIYOR MUYUZ? Whatsapp-button
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

turunc

Turunç Neye İyi Gelir?

Aromaterapi ve bitkisel bazlı tedavilerde önemli yeri olan turunçgiller, tarih boyunca tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Çoğu zaman portakal ile karıştırılsa da, turunç ağacı ve meyvesi aynı familyadaki başka bir türdür.

Masaj ve SPA terapilerinde yağ formunda kullanılan turunç, kokusu ve etkileri ile birçok kişinin tercihidir. İnsan sağlığına da birçok katkısı bulunan meyve, ülkemizde de yetişir.

Turunç Nedir?

Portakal ile aynı bitki familyasına üye olan turunç, turuncu renkte ekşi bir meyvedir. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişir.

Ana vatanının Güneydoğu Asya olduğu düşünülen meyve, Akdeniz iklimine benzer koşullarda yabani şekilde de yetişir.

Turunç Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

C vitamini açısından da zengin olan turunç, kalbin güçlendirilmesine ve korunmasına yardımcı olur. Damar tıkanıklıkları gibi nedenlerle gerçekleşebilecek kalp hastalıklarında da oldukça faydalıdır. Aynı zamanda kalp çarpıntısını engelleyerek ritim düzenleyici görevi görür. Yaraların hızlı iyileşmesine ve vücudun kendini yenilemesine katkı sağlar.

Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi kış hastalıklarının etkilerinden kurtulmak için de birebirdir. Mide yanması gibi sorunların ortadan kaldırılması için kullanılır.

Sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde de birçok faydası bulunan turunç, kusma ve ishal durumlarında da faydalıdır. Safra söktürücü etkisi ile bu hastalıktan dolayı kusmaların da önüne geçer.

Çekirdeğinin panzehir özelliğinde olduğu bilinmektedir. Ezilerek macun kıvamına getirilen çekirdekler, akrep ve yılan sokmalarında ağrı kesici olarak değerlendirilir.

Antiseptik özellikleri nedeniyle mikroplara karşı da oldukça faydalıdır. Enfeksiyon hastalıklarında da kullanılır.

Antidepresan özellikleri sebebi ile kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Uyku getirmesi ile bilinir. Enerjik ve hareketli çocukların sakinleşmesine yardımcı olur.

Turuncun iştah açıcı etkileri olduğu da bilinir. Susuzluğu giderir. Meyve olarak tüketildiğinde ferahlık ve rahatlık sağlamaktadır.

Günlük önerilen dozda tüketildiğinde şeker hastalığına karşı da faydaları vardır. Şekeri düşürerek kanın temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyerek tansiyonun düşmesini de sağlar.

C vitamini açısından zengin olması sayesinde diş eti hastalıklarına, eklem ağrılarına ve halsizliğe karşı da faydalıdır. Özellikle kış aylarında yaşanan halsizlik sorunlarında oldukça etkilidir.

Ersağ'ın Turunç içeren ürünü var mıdır?

Ersağ firması Turunç Bitkisini tek başına bir ürün olarak değil, Turunç, Kuşburnu Ekstreleri ve Vitamin C ile birlikte takviye edici gıda olarak üretmektedir. Ürüne ulaşmak için resmi veya ürün adını tıklayınız. 

Bizimle WhatsApp üzerinden sohbet ederek ürünü temin edebilirsiniz!

0
1
0
s2sdefault
0
1
0
s2sdefault

MAKALELER&KATEGORİLER

sol banner2

Ersağ Üye Ol!

Ersağ Evimde Logo Tel Ersağ WhatsApp İletişim 08504661980
Tel 08504662980
e-posta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Copyright © 2017 Ersağ Evimde. Tüm hakları saklıdır.
Bu sayfa bir Çevre Gönüllüsü Sayfasıdır.
Ersağ Şirketinin Resmi Sitesi değildir.

Mail Listemize Üye Olun...

Go to top